Volná místa na hospitace v Německu v červenci 2018

V březnu 2018 vyrazí do Německa na zkušenou 4 ředitelky mateřských školek z Plzeňského kraje. Stále je ale možné se hlásit na červencový termín.

Závěrečnou zprávu z prvního kola hospitací si můžete přečíst  zde.  

​Předškolní zařízení v Bavorsku jsou vybírána s ohledem na jejich přístup v tématech udržitelného rozvoje a s inovativním programem v polytechnickém vzdělávání. Naší klíčovou otázkou je: Jakým způsobem lze polytechnickou výchovu propojit s výchovou k trvalé udržitelnosti v mateřských školách? Jakým způsobem lze témata polytechnické výchovy v dlouhodobé perspektivě uvádět do praxe, aby se děti těmito zdánlivě suchopárnými tématy zabývaly co nejdříve a nadchly se pro ně? 

 

Termín hospitací v červenci: 

Neděle 1. 7. 2018 v odpoledních hodinách odjezd z Plzně

Čtvrtek 5.7. 2018 do 20.00 příjezd do Plzně
V  průběhu čtyř dní navštívíme čtyři předškolní zařízení, kde budou probíhat hospitace.


Kdo se může zúčastnit? Učitelé a učitelky z předškolních zařízeních z ČR (Plzeňský kraj). Výhodou pro hospitující je znalost německého jazyka, ale není to nutné (k dispozici bude tlumočník). Hospitace jsou pro účastnice bezplatné, podmínkou je zpracování čtivé zprávy a prezentace získaných zkušeností dalším pedagogům.

Vzhledem k omezenému počtu míst si organizátor vyhrazuje výběr účastníků. Je možné se zúčastnit pouze jednoho kola hospitací. 

 

Přihlašování bylo zastaveno. Kapacita je naplněna, o další možnosti Vás budeme včas informovat. 

Přihlašovat se můžete zde, do konce února budeme informovat o výběru účastnic/účastníků. 

 

Akce probíhá v rámci projektu "MINT od mala" (č. projektu 122) podpořeného finančními prostředky z Programu přeshraniční spolupráce  Česká Republika - Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014 -2020 a dále díky podpoře Města Plzně.