Permakulturní zahrada a jak jí využít ve výuce

Srdečně zveme na praktický workshop přímo na místě permakulturní zahrady u ZŠ Zbiroh, který se bude konat 18. září 2018 od 10 do 14 hod.

Kde: přímo na zahradě u ZŠ Zbiroh (Základní škola J.V.Sládka Zbiroh, Muchova 554)

Lektorky: 

Ing. Andrea Tláskalová -  učitelka ZŠ Zbiroh a iniciátorka založení zahrady na permakulturním principu. Mimo jiné také  koordinátorka Ekoškoly, kroužku debrujárů. Tým jejích žáků získal loni Ekologického Oscara, letos byla druhá v soutěži zaměřené na podporu učitelské profese Global Teacher Prize. Více se můžete dočíst zde a zde.

Kateřina Horáčková je permakulturní zahradnice, věnuje se lektorování kurzů zaměřených na zakládání zahrad, biopěstování, využití bylin v kuchyni, kosmetice a domácí lékárně, uchovávání osiva a sadaření.Jako dobrovolník se naučila mnohému řemeslu v zahraničí i u nás, koordinuje Akademii permakultury ČR.

Program 18.9.2018:  

10 hod zahájení

10 - 12 hod – okružní prohlídka zahrady s venkovními stálými stanovišti i zázemím (biocentrum s přírodninami)

12-12:30 hod - pauza na oběd (piknik z vlastních zásob)

12.30 - 14 hod - stanoviště v zahradě s ukázkami projektů

výuka dětí z družiny staršími spolužáky - na školní zahradě budou připravená přírodovědná stanoviště - inspirovaná programy Učíme se venku a Les ve škole

Na závěr proběhne zpětná vazba od dětí a společný rozbor

Na akci se prosím přihlaste předem zde nebo na e-mail: sarka.fremrova@zelenypoklad.org

Akce je bezplatná, v průběhu bude zajištěné i základní občerstvení /zájemci si mohou objednat oběd ze školní jídelny v ceně 62 Kč. Je nutné to nahlásit do 8.9. na mail sarka.fremrova@zelenypoklad.org .   

 

Akce se koná díky podpoře Programu přeshraniční spolupráce Cíl EÚS Česká Republika – Svobodný stát Bavorsko 2014 - 2020 a Městu Plzni.