Vzdělávací exkurze pro pedagogy do Norimberku

srdečně zveme na jednodenní vzdělávací exkurzi do Norimberku, která se bude konat dne 5.5. 2022 a hlavním tématem bude vzdělávání o vodě.

Jste škola/školka a chcete zajímavě učit o vodě? Jste obec a chcete napomoci ekologickému vzdělávání zážitkovou metodou a prostřednictvím všech smyslů? Program je určen zástupcům předškolních zařízení/škol z Plzeňského kraje.

Za tímto účelem navštívíme dvě instituce v Norimberku, a to Dětské muzeum a Zážitkový park (Erfahrungsfeld zur Entfaltung der Sinne). Obě instituce působí na poli neformálního vzdělávání již přes dvacet let. 

Přihláška na exkurzi a praktické infomace najdete zde. 

Zážitkový park o vodě (Erfahrungsfeld zur Entfaltung der Sinne)

Jedná se jednu z hlavních atrakcí letního programu v Norimberku nejenom rodin s dětmi a škol všech stupňů. Program zde dokáží přizpůsobit na míru i firmám a obcím. Hravou formou a všemi smysly objevují návštěvníci přírodní zákonitosti. Vzhledem k poloze u řeky se část ze stovky stanovišť věnuje právě vodě.  Vzdělávací témata, kterými se zde zabývají jsou například moře a plasty, řeka Pegnitz, vodní cesty, pitná voda, spotřeba vody, virtuální voda, vodní vír atd. Provedou nás organizátoři ze spolku, kteří s městem spolupracují téměř dvě desetiletí.Mimo prohlídku zážitkového parku  představí i vzdělávací program fungující v jejich pojízdném autobuse.

Podívat se můžete na jejich stránky zde 

Dětské muzeum (Kindermuseum)

Neformální instituce, která vyrostla z původně pojízdného "muzea v kufru" . Od roku 2001 funguje jak na stálém místě, tak i prostřednictvm mobilního "muzea do kufru", které může dojet s daným programem i za vámi do školy. Jsou registrováni jako Ekologická stanice. Součástí bude nejenonom prohlídka muzea, ale zkusíme si i zážitkové programy o vodě, které zde mají připravené. 

více o muzeu zde 

 

 

Exkurze se koná v rámci společného projektu „Voda – Wasser 2020“ Nadačního fondu Zelený poklad a Ekologické stanice Lias - Grube. Díky Programu přeshraniční spolupráce Cíl EÚS Česká republika -Svobodný stát Bavorsko a Městu Plzni je pro účastníky bezplatná.