Pátý ročník grantového programu Nás učí příroda pro plzeňské předškolní zařízení je opět vyhlášen

Nadační fond Zelený poklad s podporou statutárního města Plzně bude přijímat již popáté projekty zaměřené na environmentální vzdělávání předškolních dětí. Od doby založení grantového programu jsme podpořili 26 programů v předškolních zařízeních v celkové výši 1 795 546 Kč.

Kompletní výzvu s možnosti příhlašování vašich projektů můžete najít zde.

O granty ve výši od 20 000 Kč do  100 000 Kč mohou předškolní zařízení, spolky a další organizace působící v Plzni žádat do 7. listopadu 2016. Mezi úspěšné žadatele se předpokládá rozdělit 300 000 Kč.

Nadační fond Zelený poklad se přidal k celosvětovému hnutí, které bije na poplach, aby zastavilo odcizování dětí přírodě.  V roce 2011 jsme proto založili grantový program Nás učí příroda určený plzeňským mateřským školkám. Ve školkách podporujeme nejrozličnější environmentální aktivity. Děti se díky tomu věnují bylinkaření, chodí do lesa, pěstují obilí, bádají, experimentují, objevují hmyz nebo tráví dny bez elektrické energie.

Od roku 2013 jsou součástí programu i vzdělávací aktivity, učitelé a učitelky z mateřských škol mají možnost vyjet na vzdělávací exkurze do Německa a získat inspiraci pro přípravu environmentálních programů.

 

Řekli o programu Nás učí příroda: 

„Každá třída  má svůj záhon, zjišťují, jak jde slunce a stín, aby se rozhodly pro vhodné rostliny. Děti zjistí snadno, jestli se o svůj záhon dobře staraly, mohou porovnávat úrodu s jinými třídami. Pěstování se líbí i rodičům a prarodičům, kteří jsou dětmi „přinuceni“ k intenzivnějšímu vnímání přírody, společně připravují hostiny z vypěstovaných plodin.Protože se práce a učení v zahradě velmi osvědčily, budou v pěstování pokračovat i nadále, navíc děti již práci na „svých“ záhonech vyžadují a těší se na ni.“ Jitka Matějovicová, ředitelka 55. mateřské školky