Přednáška Voda ve městě

srdečně zveme na přednášku spojenou s diskusí dvou inspirativních odborníků na modrozelenou infrastrukturu. Přednáška Jana Macháče a Martiny Imramovské se bude konat dne 1. března 2022 od 14 hod do 17 hod v prostorách Moving station (Koperníkova 574/56, 301 00 Plzeň).

Ing. Jan Macháč představí publikaci Voda ve městě, jedná se Metodiku pro hospodaření s dešťovou vodou ve vazbě na zelenou infrastrukturu, více naleznete zde 

Ing. Martina Imramovská Ph.D zaměří svůj příspěve na konkrétní příklady aplikace MZI v měřítku menšího města nebo obce v Ústeckém kraji. Představeny budou plánované i již realizované projekty, které jsou výsledkem úzké spolupráce krajinářských architektů a dopravních inženýrů jako např. rekonstrukce uličního parteru, revitalizace sídlišť nebo vybudování nového autobusového nádraží. Více k nalezení zde www.m2ka.cz nebo facebook @m2ka.cz

Přednášku bude moderovat RNDr. Jan Kopp, člen správní rady Nadačního fondu Zelený poklad. Přednáška je určená pro všechny zájemce z obcí Plzeńského kraje. Budeme rádi za registraci zde.

Přednáška se koná v rámci společného projektu "Voda -Wasser 2020" Nadačního fondu Zelený poklad a Ekologické stanice Lias-Grube. Díky Programu přeshraniční spolupráce Cíl EÚS Česká Republika - Svobodný stát Bavorsko a Městu Plzni je pro účastníky bezplatná.

Foto ilustrační: Zelená střecha na ZŠ Tyršova (Vít Štaif pro Zelený poklad)