V Základním grantovém programu Nadační fond Zelený poklad podpořil 5 projektů

V Základním grantovém programu podpořil Nadační fond Zelený poklad 5 projektů v celkové výši 325 630 Kč. Všechny podpořené projekty se zaměřují na environmentální vzdělávání.

Občanské sdružení Ametyst získalo 68 230 Kč na projekt Dešťovka je kamarád, díky němu začne 13 plzeňských mateřských školek hospodařit s dešťovou vodou.

Dobrovolný ekologický spolek - ochrana ptactva byl podpořen částkou 100 000 Kč a zpracuje pět krátkých pravdivých filmů ze života volně žijících živočichů, které jsou určené dětem předškolního věku a z 1. stupně ZŠ. Příběhy se týkají časosběrného dokumentu o čápu bílém z Boru u Tachova, další je o seleti divokého prasete spadlého do šachty u Silvánu, užovce obojkové přejeté sekačkou na trávu, vlaštovce, ketrá se přestěhovala do jižních Čech a bobrovi vyplavenému povodní. Komentáře načetli bez nároku na honorář Martha Issová, Jiří Lábus, Tatjana Medvecká, Pavel Liška a Josef Somr.

Studenti z Gymnázia Františka Křižíka byli podpořeni částkou 61 500 Kč a pod vedením učitele biologie se budou po celý rok věnovat tématu palmového oleje. Sami zpracují výstavu, která bude k vidění v ZOO a zorganizují k tématu besedy v jiných školách.

Ze zahrady na talíř, tak se jmenuje projekt sdružení ENVIC a 15. základní školy, který byl podpořen částkou 80 300 Kč. Intenzivně zahradničit budou tři třídy ze základní školy, mimo to navštíví i farmy a naučí se i vlastní výpěstky zpracovávat.

Podporu ve výši 15 800 Kč získal i celoroční environmentální program organizace Junák- český skaut, středisko Jožky Knappa.