Do práce na kole 2017

Cílem akce je hravou formou přimět lidi k tomu, aby pro cestu do zaměstnání využívali šetrné způsoby dopravy. Autoři projektu chtějí ulevit městům od aut a vnést více radosti a pohybu do běžného pracovního dne.

A jak se jim to podařilo v Plzni v roce 2017? Celkem se do 5. ročníku zapojilo 619 soutěžících ze 152 firem, což je o sto soutěžících a 10 firem více než vloni. Cyklisté a koloběžkáři najezdili během května, kdy se kampaň koná,  celkem 120 940 zelených kilometrů při 13 915 cestách do práce. Ti, co do práce chodili pěšky nebo běhali, přidali dalších 13 915 km při svých 2 367 cestách. Cílem kampaně bylo hravou formou přivést co nejvíce lidí k využívání šetrných způsobů dopravy, ulevit životnímu prostředí a také vnést více radosti a pohybu do běžného pracovního dne. V tomto ročníku byla poprvé i snaha přivést děti k ježdění do školy- tedy "Do školy na kole". 

 „Soutěžilo se v třech hlavních kategoriích – cyklozaměstnavatel roku, výkonnost jednotlivců a pravidelnost dojíždění týmů, které mohly být 2-5 členné,“ přibližuje soutěž Jiří George Konečný ze spolku Plzeň na kole. „Počasí v květnu docela přálo, a tak nejlepší jezdci ujeli na kole při cestách do práce téměř 2000 km. Více než polovina soutěžících Plzeňanů jezdila pravidelně a absolvovala za měsíc alespoň 66 % všech svých cest do práce na kole, během či pěšky. Téměř 50 plzeňských účastníků najezdilo za měsíc přes 500 km a nejlepší zdejší běžec naběhal přes 200 km. To jsou všechno skvělé výkony! Ale chce se říct, že vyhrál každý, kdo překonal svou lenost a jezdil v květnu do práce na kole či chodil pěšky,“ pokračuje Konečný. „My doufáme, že to lidi bavilo a budou v tom pokračovat alespoň do podzimu a pak znovu na jaře, je to přece pěkný způsob, jak začít den a udělat zároveň i něco pro své zdraví.“

 

​Za Nadační fond Zelený poklad, který byl v letech 2016 a 2017 hlavním dárcem plzeňské kampaně " Do práce na kole" přejeme ještě mnoho dalších ročníků. Kolu zdar.